Lokalizator GPS pojazdów

To połączenie technologii GPS i GSM (sms lub gprs)

Informacje o lokalizacji pojazdu, jego prędkości jak również dokładny czas pozyskiwane są z systemu GPS. Dane te docierają do zainstalowanego w pojeździe odbiornika GPS, co daje gwarancję globalnego zasięgu oraz dokładności podawania pozycji do kilku metrów.

Lokalizator ma wbudowany również moduł GSM, dzięki któremu te informacje są przekazywane przez sieć telefonii komórkowej bezpośrednio na telefon lub serwer

Używając transmisji GPRS można z duża częstotliwością przekazywać pozyskane dane na serwery firmy Tropiciel GPS. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe analizuje dane, zapisuje je w bazie i generuje odpowiednie raporty i trasy. Serwis internetowy prezentuje informacje w formie tabeli a trasy i aktualne położenie pojazdów na mapie.

GPS-NAVSTAR (ang. Global Positioning System NAVigation Signal Timing And Ranging) – system nawigacji satelitarnej obejmuje całą kulę ziemską.
Działanie polega na pomiarze czasu dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika. Znając prędkość fali elektromagnetycznej oraz znając dokładny czas wysłania danego sygnału można obliczyć odległość odbiornika od satelitów. Sygnał GPS zawiera w sobie informację o układzie satelitów na niebie (tzw. almanach) oraz informację o ich teoretycznej drodze oraz odchyleń od niej (tzw. efemeryda). Odbiornik GPS w pierwszej fazie aktualizuje te informacje w swojej pamięci oraz wykorzystuje w dalszej części do ustalenia swojej odległości od poszczególnych widzianych satelitów. Wykonując przestrzenne liniowe wcięcie wstecz mikroprocesor odbiornika może obliczyć pozycję geograficzną (długość, szerokość geograficzną) i następnie podać ją w wybranym układzie odniesienia - standardowo jest to WGS-84, a także aktualny czas GPS z bardzo dużą dokładnością.
System GPS jest utrzymywany i zarządzany przez Departament Obrony USA.

Lokalizatory GPS

W tej chwili proponujemy następujące urządzenia do namierzania i kontroli umożliwiając lokalizację GPS i monitorowanie pojazdów;


Tropiciel AVL T300

- Lokalizator GPS (tracker gps - auto vehicle locator)
lokalizator GPS

AVL T300 to profesjonale urządzenie do monitorowania oraz lokalizowania auta wyposażone w zewnętrzne anteny GPS oraz GSM. Wieloletnie badania i doskonalenie pozwoliły uzyskać Certyfikat CE.

W odróżnieniu od wielu tanich lokalizatorów GPS nie trzeba dokupować tu dodatkowych ładowarek czy innych akcesorii, w pudełku oprócz anten zewnętrznych znajduje się również pełne okablowanie.

Tropiciel T300 jest przystosowany do zasilania napięciem od 9 do 35 Volt stąd może być stosowany zarówno w autach z zasilaniem 12 V jak i w ciężarówkach o większym napięciu (24V).

Lokalizator GPS AVL ma wbudowaną baterię podtrzymującą pracę po odłączeniu od instalacji elektrycznej w pojeździe.

Urządzenie łączy technologie GPS i GSM (sms lub gprs), dzięki którym zawsze możesz wiedzieć gdzie obecnie jest twoje auto (informację o pozycji GPS pojazdu można wyświetlić na mapie z dokładnością do kilku metrów).

Przy wykorzystaniu serwera Tropiciel GPS możesz poznać dokładnie: gdzie, z jaką prędkością i kiedy twoje auto poruszało się bądź miało postój, dodatkowo na podstawie tych danych tworzone są raporty czy wizualizacja na mapie.

System GPS odczytuje pozycję twojego pojazdu, natomiast GSM wysyła te dane bezpośrednio na telefon (sms) bądź serwer (gprs).

Możliwości Tropiciela do kontroli SMS >

Możliwości Tropiciela do monitoringu GPRS >

Ceny i inne Szczegóły w ofercie

Jesteśmy bezpośrednim importerem tego urządzenia od producenta stąd możemy zaproponować najniższe ceny.

Specyfikacja urządzenia:

Zasilanie : + 9V - + 35V / 1.5A
Zapasowa bateria: 850mAh
Wymiar: 115 x 60 x 21mm
Wymiar do instalacji: 115 x 79 x 21mm
Waga: 145g
Temperatura działania: -20 do 55 ° C
Wilgoć: 5 do 95% nieskondensowana
Częstość: GSM 900/1800/1900 albo GSM 850/900/1800/1900MHz (opcja)
Chipset GPS: GPS SIRF-Star III chipset
Czułość GPS: -158dB
Częstość GPS: L1, 1575.42 MHz
Kodowanie C/A: 1.023MHz chip rate
Kanały: 20
Dokładność pozycji: 10 metrów, 2D RMS
Dokładność prędkości: 0.1 m / s
Dokładność czasu: 1 minuta synchronizacji do czasu GPS
Datowanie: WGS -84
Czas reakcji: 0.1 sekundy, średnia
Ciepły start: 1sec, średnia
Gorący start: 38sec, średnia
Zimny start : 42sec, średnia
Limit wysokości: 18,000 metrów (60,000 stóp)
Limit prędkości: 515 metrów/s (1,000 węzłów)
Dioda: 1 LED pokazuje stan
Przycisk: przycisk SOS
Interfejs: jedno wejście i jedno wyjście

Mamy również bardziej rozbudowaną wersję tego urządzenia

Lokalizator GPS AVL T310


Możemy rownież zaproponować w najlepszych cenach lokalizatory Teltoniki

Lokalizator GPS FM2200

oraz jego następca

Lokalizator GPS FM1100

Najlepsze odwzorowanie trasy lokalizaowanego obiektu, dzięki możliwości ustawienia wysyłania danych co przebyty dystans, czy zmianę kierunku jazdy
Zdjęcia przedstawiają trasę przy standardowych ustawieniach w FM2200
teltonika lokalizator GPS

Lokalizator GPS personalny GH3000

przenośny lokalizator satelitarny

Mini Lokalizator GL200

najlepsze urządzenia dla detektywów z długim czasem pracy baterii, lokalizatory specjalistyczne doceniane tam gdzie wymagane jest niezależne zasilanie

Lokalizator GL300

bliźniaczy model szpiegowskiego urządzenia pozycjonującego

Jeśli chcą państwo podpiąć pod nasz serwis inne urządzenia prosimy o kontakt

Copyrights 2009-2011 tropicielGPS.pl
Monitorowanie pojazdów GPS
stat4u